Yükleniyor..

Takip Et

Özgün makale nedir?
13 Şubat 2018|Makaleler

Özgün makale nedir?

Özgün makale nedir?

ozgün makale; benzeri olmayan makale demektir. Yazana özeldir, düşünceye özeldir, farklılığa özeldir. Ama maalesef günümüzde bu kavramlar yok..

Zaman geçtikçe daha da kötü bir hal alıyor. İnternet kullanıcılarının araştırıp sonuca gidemediği, farklı düşüncelerin sergilenemediği bir sektör haline yavaş yavaş gelmeye çoktan başladı bile.

Şimdi özgünlük nasıl oluyor ve hangi konuda yanlış yapılıyor konusunu, herkesin anlayacağı dilde özetleyelım. Konumuz, sabah ayakkabı giyme olarak belirleyelim ve bu konuyu nasıl özgün hale getirebiliriz ve nasıl çakma “özgün makale” yapabiliriz anlatalım.

Ana konu olan sabah ayakkabı giyme konusunu ilk belirleyen ve yazan kişi konuya şöyle bir giriş yapıyor “sabah işe gitmek için ayakkabımı giyerken eğilip kalkmak beni yoruyor”.

Bu cümle ilk kurulduğu için kendine özgü gerçek özgün olan bir makele içeriğidir. Benzeri yoktur ve değerlidir. Şimdi günümüz özgün makale yazarlarına gelelim ve özgün yazıyorum diyen makalecilerin yazdığı cümle ise; “işe giderken giyeceğim ayakkabıyı bağlamak için eğildiğimde çok yoruluyorum”.

Bu çakma makale yazısıdır.

no comments
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir